Що потрібно знати сільгосптоваровиробникам при проведенні комплексу весняно-польових робіт, - роз’яснення Мінагрополітики

Дата: 08.04.2022 12:48
Кількість переглядів: 295

З метою створення безпечних умов праці під час проведення весняно-польових робіт в умовах воєнних (бойових) дій в Україні, необхідно вжити такі заходи:

1. перед проведенням весняно-польових робіт роботодавцям, спільно з представниками відповідних структурних підрозділів МВС та ДСНС, організувати перевірку сільськогосподарських угідь та прилеглих ділянок на предмет наявності снарядів, вибухових пристроїв та інших предметів і матеріалів, що створюють або можуть створити загрозу працівникам сільського господарства (особливо у зонах прилеглих до ведення бойових дій);

2. доставку, транспортування та ручне перенесення обладнання, устаткування, добрив та інших матеріалів до місця безпосереднього виконання робіт, потрібно здійснювати у відповідності до розроблених безпечних маршрутів, з якими ознайомлені усі працівники, які будуть виконувати зазначені роботи;

3. роботи проводити в умовах достатньої видимості, виключно у денний час;

4. провести відповідні інструктажі;

5. не допускати машини і обладнання, які мають технічні несправності.

Робота під час комендантської години

Що таке комендантська година

Під комендантською годиною слід розуміти заборону перебувати на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень особи. Варто залишатися вдома, а якщо пролунають сирени – спуститися в укриття. Громадський транспорт не працюватиме. Для пересування населеним пунктам громадянам необхідно завжди мати при собі документ, що посвідчує особу;

Хто видає перепустки та посвідчення

Перепустки і посвідченні видаються військовою комендатурою.

Хто має право здійснювати контроль

Перевіряти документи і, відповідно, встановлювати правомірність перебування на вулицях та в інших громадських місцях під час комендантської години – повноваження патрулів. Хто входить до патрулів, вирішує місцева влада.

З метою забезпечення продовольчої безпеки держави, Мінагрополітики було направлено лист на обласні військові адміністрації щодо вжиття заходів для надання можливості своєчасного проведення комплексу весняно-польових робіт, зокрема, пересуватись сільськогосподарській техніці без обмежень руху польовими шляхами та її роботи на полях, у тому числі під час комендантської години.

Обласні військові адміністрації мають прийняти рішення про такі заходи на місцевому рівні, за роз’ясненнями потрібно звертатися до них.

Проведення весняно-польових робіт необхідно здійснювати з урахуванням наявності дозволу (погодження) наданого відповідною військовою адміністрацією.

Як діяти в разі виявлення підозрілих предметів

Все що потрібно зробити - це негайно припинити усі роботи в районі виявлення вибухонебезпечного предмета (предметів);

залишити заявку на сервісі Military.feodal.online, зазначена платформа працює під егідою Мінагрополітики.

Якщо виявлено підозрілий предмет поруч або на території сільськогосподарського підприємства:

1. Негайно зателефонуйте до служби порятунку за номером 101 або у відділення міліції за номером 102.

2. Попередьте перехожих про можливу небезпеку.

3. Очікуючи на прибуття рятувальників, огородіть чимось небезпечне місце та відійдіть від знахідки на безпечну відстань (100м).

Категорично забороняється:

1. Торкатися предмету і пересувати його.

2. Користуватися засобами радіозв’язку.

3. Торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив.

Щодо кредитування сільгосптоваровиробників

Відтепер є можливість отримати пільгове кредитування під 0% річних на період воєнного стану для проведення комплексу весняно-польових робіт.

Для отримання кредитування суб’єкт підприємництва повинен бути сільськогосподарським товаровиробником у значенні, наведеному в Законі України «Про державну підтримку сільського господарства України».

Передбачається:

Компенсація відсоткової ставки за залученими кредитами.

Максимальна сума кредиту, на який поширюється компенсація відсоткової ставки, становить до 60 млн грн.

Кредитування надається для здійснення сільськогосподарської діяльності (посівної) на період дії воєнного стану.

Термін дії пільгового кредиту (0%) становить 6 місяців, після його завершення відсоткова ставка для позичальників становитиме 5%.

Заявникам необхідно звертатися до фінансової установи, де вони обслуговувались. 

Наразі, банками України мають спрямовуватися зусилля на підтримку критично важливих галузей України, однією із яких є аграрна промисловість.

Перелік банків яким надано державні гарантії на портфельній основі:

АТ “Ощадбанк”

АТ КБ “ПриватБанк”

АТ “ПУМБ”

АТ “ПроКредит Банк”

АТ “Райффайзен Банк”

АБ “УКРГАЗБАНК”

АТ “Укрексімбанк”

АТ “КРЕДОБАНК”

АТ “МІБ”

АТ “КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК”

АТ “ОТП БАНК”

ПАТ “МТБ БАНК”

АТ “АГРОПРОСПЕРІС БАНК”

АТ “Полтава-Банк”

ПАТ “БАНК ВОСТОК”

АТ “БАНК АЛЬЯНС”

АТ АКБ “Львів”

АТ “АСВІО БАНК”

АТ “ТАСКОМБАНК”

АТ “ПІРЕУС БАНК МКБ”

АТ “КРЕДИТВЕСТ БАНК”

АТ “КІБ”

Використання повітряного простору безпілотними повітряними суднами в сільському господарстві

На даний час закритий повітряний простір України для цивільних користувачів повітряного простору, включаючи і безпілотні повітряні судна!

Для можливості забезпечення належного використання безпілотних повітряних суден в сільському господарстві, суб’єктам господарювання необхідно звернутися до відповідної обласної військової адміністрації на предмет можливості використання на конкретній території (районі) безпілотних повітряних суден.

Рішення щодо можливості використання повітряного простору безпілотними повітряними суднами в конкретній області приймається Генеральним штабом Збройних Сил України.

Джерело:

https://minagro.gov.ua/news/shcho-potribno-znati-silgosptovarovirobnikam-pri-provedenni-kompleksu-vesnyano-polovih-robit-rozyasnennya-minagropolitiki

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь