Новоолександрівська громада

Запорізька область, Запорізький район

У випадку виявлення неправомірного підвищення цін або порушення інших прав споживачів, повідомте про це у Держпродспоживслужбу

Дата: 17.04.2022 14:50
Кількість переглядів: 258

Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області працює навіть під час воєнного стану. У разі порушення прав споживачів, вони мають право подати скаргу до Держпродспоживслужби.

Відповідно до частини шостої статті 5 Закону України «Про звернення громадян» письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення). Отже, електронне звернення є різновидом письмового звернення.

Водночас звертаємо вашу увагу на те, що згідно з частиною сьомою статті 5 Закону України «Про звернення громадян» у зверненні громадянина має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надісланні електронного звернення не вимагається. З урахуванням викладеного підпис громадянина в електронному зверненні може бути відсканованим, сфотографованим тощо. Звичайно опрацьовуються електронні звернення громадян, підписані з застосуванням електронного цифрового підпису.

Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, відповідно до частини восьмої статті 5 Закону України «Про звернення громадян», буде повернуто вам із відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження.

Враховуйте також те, що при листуванні електронною поштою Держпродспоживслужба не приймає та не може відправляти листи на адреси, зареєстровані на серверах Російської Федерації  (наприклад, mail.ru, yandex.ru, rambler.ru тощо). Враховуйте це, вказуючи електронну адресу для листування.

Крім того, відповідно до статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон) однією з підстав для здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) є звернення фізичної особи про порушення, що спричинило шкоду її правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності).

Відповідно до статті 7 Закону для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ, на підставі якого оформляється посвідчення, у якому зазначаються серед іншого  найменування суб'єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності якого здійснюється захід.

Враховуючи вищевикладене, для належного розгляду питань, викладених у Вашому зверненні, Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області просить зазначати у ньому наступну інформацію:

  • повну назву непродовольчого товару або продукту харчування;
  • назву та адресу виробника харчового продукту; 
  • назву та адресу магазину;
  • повне найменування суб’єкта господарювання, який здійснює свою діяльність у вказаному Вами  магазині, із зазначенням його організаційно – правової форми (ТОВ, ПП, ПрАТ, ФОП тощо) та його адресу;
  • факт порушення державних регульованих цін або інших прав споживачів;
  • додавати копії документів (у разі наявності).

 Зразок звернення ви можете завантажити за посиланням.

Своє звернення ви можете надіслати:

  • у паперовому вигляді на поштову адресу: 69002,  м. Запоріжжя, вул. Гоголя, 105 а
  • в лектронному вигляді на електронну пошту:  office@gudpss-zp.gov.ua або через офіційний сайт Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області за посиланням.

Зверніть увагу, що на час воєнного стану рекомендовано надсилати звернення, оформлене з урахуванням вимог чинного законодавства, на електронну пошту.

Джерело:

https://www.zoda.gov.ua/news/60586/u-vipadku-viyavlennya-nepravomirnogo-pidvishennya-tsin-abo-porushennya-inshih-prav-spozhivachiv,-povidomte-pro-tse-u-derzhprodspozhivsluzhbu.html

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь