Війна посилила ризики потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

Населення країни стало більш уразливим до ризику потрапляння в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми та експлуатацією. Люди зіткнулися із втратою документів через бойові дії, отримали фізичну, психологічну травми, пов’язані з війною, зазнали сексуального, фізичного, психологічного чи економічного насильства, були викрадені, зазнали тортур, жорстокого поводження чи інших порушень прав людини. На тимчасово окупованій території чимало українських громадян зазнають різних форм експлуатації.

Запам’ятайте і розкажіть рідним та друзям про основні правила безпеки, як не потрапити у ситуацію торгівлі людьми!

Нікому не довіряйте ваш паспорт. Документи, що засвідчують вашу особу, завжди повинні знаходитися лише у вас. Зробіть та збережіть копії найважливіших документів або сфотографуйте їх та надішліть собі на електронну пошту (у хмарне сховище) чи особам, яким ви довіряєте і з якими підтримуєте зв’язок щодо вашої подорожі.

Повідомляйте близьким про деталі поїздки, будьте обережні щодо пропозицій від приватних осіб, які не є представниками офіційних структур та організацій, координаційних чи волонтерських центрів.

Залиште близьким чи друзям детальну інформацію про своє майбутнє місце перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами або намагайтесь повідомити інформацію одразу після прибуття.

Не віддавайте нікому мобільний телефон. Намагайтесь підтримувати постійний зв’язок із рідними чи друзями. Домовтеся з ними про кодове слово, фразу чи символ, які повідомлять, що ви в небезпеці.

Дізнайтеся номери телефонів українського посольства та консульських представництв за кордоном, візьміть їх із собою. Приймайте допомогу лише від офіційних організацій та перевірених осіб. Якщо ви опинились у скрутній ситуації або вам щось загрожує, звертайтеся до представників своєї країни, які допоможуть вам. Якщо в країні вашого перебування немає посольства України, телефонуйте до посольства України в сусідній державі.

У переважній більшості країн активно працюють неурядові організації та служби, які надають допомогу особам, які опинились у скрутному становищі. Майте при собі їхні контакти та звертайтеся до них у разі потреби.

У випадку, якщо ви відчули загрозу від людини, яка пропонує вам допомогу за кордоном, або ви вже ідентифікували, що потрапили до рук шахраїв, – телефонуйте за номером 112 або зверніться до відповідних служб і/або організацій, зокрема до поліції, посольства, прикордонних служб, волонтерів, гуманітарних місій тощо.

Якщо знаєте про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації, або потерпіли від цього злочину, звертайтеся за такими номерами:

0 800 500 202 / 102  гаряча лінія Національної поліції України;

15-47 гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;

0 800 213 103 контакт-центр системи безоплатної правової допомоги;

527 гаряча лінія з протидії експлуатації;

0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;

0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 національна дитяча «гаряча лінія»;

112 – служба екстреної допомоги в ЄС;

чат-боти «safeWomen» та «Залишайся в безпеці».

Громадська правозахисна організація «Ла-Страда Україна» надає консультації та підтримку через Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, яка працює в режимі 24/7 не лише за телефоном 0800 500 335 або 116 123 з мобільного, але й через електронні канали зв’язку (Telegram: @NHL116123, Facebook: @lastradaukraine, Skype: @lastrada-ukraine, email: hotline@la-strada.org.ua). Останні є дуже важливими для тих наших громадян, які наразі перебувають за кордоном.

В Запорізькій області підтримку громадян, що потрапили у ситуацію торгівлі людьми, здійснює громадська правозахисна організація «Егіда-Запоріжжя», за адресою: бул. Центральний, 19 Б, Запоріжжя, Запорізька область, 69005, контактний телефон 097 435 17 64, Facebook: https://www.facebook.com/egidaZP/   

Більше інформації та конфіденційну консультацію можна отримати на безкоштовній гарячій лінії з протидії торгівлі людьми 527 та на сайті www.stoptrafficking.org.

Підтримку постраждалих здійснює Міжнародна організація з міграції (МОМ), яка є частиною системи ООН як провідна міжурядова організація, що підтримує гуманну та впорядковану міграцію для загального блага https://ukraine.iom.int/uk 

Відео-ролик «Немає єдиного портрета постраждалого від торгівлі людьми» https://www.youtube.com/watch?v=Kj3qKrgKMiw 


 

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь